ПАМ’ЯТІ НАТАЛІЇ ПАНІНОЇ

«Український профіль на європейському тлі» – з такою доповіддю на міжнародному семінарі в Києві мала виступити соціолог Наталія Паніна. Вона збиралася розповісти про особливості розвитку демократії в Україні, проте не судилося – інфаркт забрав відомого українського вченого.


Наталію Вікторівну називали совістю української соціології. 2004 року, протестуючи проти дій колег, які перетворили соціологічні дослідження на розмінну монету в передвиборній грі, вона демонстративно пішла з посади голови комісії з етики. Професор, доктор соціології Наталія Паніна відійшла у вічність у розквіті творчих сил і можливостей, проживши трохи більше п’ятдесяти років.

З описом драматичної ситуації в нашому суспільстві, спираючись на дані соціологічних досліджень, збиралася виступити на семінарі Наталія Паніна. Ось рядок з цієї роботи: «З часу проголошення незалежності населення України вимушено живе в умовах відсутності загальних уявлень про те, що таке хороше і що таке погано, що в цьому суспільстві заохочується, що осуджується і що карається. Виник феномен «аморальної більшості», коли велика частина населення вважає більшість співгромадян позбавленими етичних принципів – чесності, порядності, гідності. Саме тому, що жити в умовах постійного відчуття масової аморальності нестерпно для більшості людей, стан аномії не може тривати в суспільстві як завгодно довго». Якими актуальними є сьогодні ці слова.
Раптова смерть перервала життя, але залишилася добра пам’ять серед тих хто знав Паніну і спілкувался з нею. Вічна їй пам’ять.

Президія Конгресу національних громад України,
редакція газети «Форум націй»

До головної сторінки
Контакт
Copyright FORUMN © 2004-2006 // Дізайн та підтримка- О. З.