Єдність у розмаїтті

ПРОВЕДЕННЯ РЕФЕРЕНДУМУ – КІНЕЦЬ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ

Проведення референдуму щодо зміни системи виборів до Верховної Ради на мажоритарну означатиме кінець демокра­тії в Україні. Про це в коментарі Тиждень.ua заявила голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Це буде кінцем демократії в Україні. Оскільки сам за­кон про референдум виписаний таким чином, що референ­дум може проводити, контролювати і рахувати результати лише влада», – заявила вона, нагадавши, що хоча би для ініціювання референдуму, згідно із законом, необхідно зі­брати дві тисячі людей в одному приміщенні з фіксацією їхніх даних і присутністю члена ЦВК.

Бекешкіна також зауважує, що свого часу Київський міжнародний інститут соціології довів, що явку учасників референдуму 2000 року було сфальсифіковано. Соціолог також вважає, що влада «використає цей референдум для того, щоб змінити закон».

«Для того, щоб зробити закон про вибори таким, щоб Янукович був forever. Щоб мати абсолютну більшість у Вер­ховній Раді і змінювати Конституцію, як захоче той же Яну­кович», – заявила Бекешкіна.

Водночас вона переконана, що більшість українців про­ігнорує референдум у випадку його ініціювання.

«Тема виборчої системи для обрання Верховної Ради їм (українцям – Ред.) нецікава. Найбільше цікавить те, що стосується повсякденного життя. До прикладу, пенсійна реформа», – зауважує Ірина Бекешкіна.

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ