Єдність у розмаїтті
Виталий ПОРТНИКОВ
Еще позавчера собравшаяся на Майдане молодежь танцевала и слушала ораторов, надеясь на то, что прибывший в Вильнюс президент Виктор Янукович прислушается к ее стремлению увидеть страну в союзе с народами Европы.
Виталий ПОРТНИКОВ
22 года, прошедших после провозглашения независимости Украины, я ожидал, когда же появится украинский народ. И вот он есть. И теперь уже будет. Будет всегда.
Йосиф ЗІСЕЛЬС
Коли ми, прагнучи волі, виходимо на Майдан, у нас одна мета – спільне гідне майбутнє.
Вперше за роки незалежності в Україні відбулися події, що вимагають від нас звернутися за підтримкою до європейських структур і світової громадськості, оскільки вперше ми побачили реальну перспективу повернення до тоталітарних радянських часів.
Виктор ФАЙНБЕРГ, Москва
Сегодня миллионы взоров ловят на экранах компьютеров и телевизоров одну горячую точку на нашем съежившемся шарике: киевский Майдан. Там сейчас происходит судьбоносное для украинского народа противостояние, от исхода которого в немалой степени зависит соотношение сил в мире, его ближайшее будущее.
Віталій НАХМАНОВИЧ, історик
Вікторе Федоровичу, я не є Вашим прихильником. Я також не є прихильником Вашої партії. Я не поділяю ідеї людей, які за Вас голосують. Я буду дуже радий, якщо Ви підете з посади Президента України. Але мені не байдуже, у який спосіб Ви це зробите. Не тому, що мене дуже непокоїть Ваша особиста доля. А тому, що мене непокоїть доля всієї України, а відтак і моя власна.
Петр ШУКЛИНОВ, журналист ЛІГАБізнесІнформ
Украинская власть скрывает, что же на самом деле случилось 17 декабря в Москве в присутствии Владимира Путина и Виктора Януковича. Тактика правильная – судя по поступающим данным, украинский президент сдал больше, чем мог себе позволить любой приличный человек при исполнении.
Семен ГЛУЗМАН
Трудные, опасные дни. Скверные, безответственные политики не смогут всерьез отодвинуть залгавшуюся, воровитую, слабую власть. Потому что сами – ее, этой власти, порождение.
Олександр БУКАЛОВ, керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал»
Валеріє Володимирівно! Звертаюсь до Вас з проханням: хоч із великим запізненням, але станьте омбудсманом – захисником прав громадян. Зверніться публічно до Президента та заявіть своє ставлення до приниження людей, до приниження гідності нації. Висловіть свою громадянську позицію.
Олександр БУКАЛОВ, керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал»
Уповноважений з прав людини вже понад два тижні публічно не висловлюється з приводу ситуації з порушенням прав людини в країні. Її голосу (а не літер в Інтернеті) не чути. Постає тривожне питання: а чи є у нас справжній, відповідальний омбудсман?
12 листопада у Києві відбувся круглий стіл «Правий радикалізм у сучасній Україні: між владою та суспільством».
Сегодня стоит вопрос не только о том, выстоит ли Украина. Сегодня совершается выбор и в российском обществе: поддаться ли опричному желанию «наказать хохлов» или отвести от себя каинов грех, остановив Путина.
Українські журналісти опублікували полемічну статтю на сайті впливової аґнеції Bloomberg, в якій називають головних фінансових партнерів президента Віктора Януковича і закликають західних партнерів Києва запровадити проти них санкції.
12 грудня через події, що відбуваються в Україні, українські громадські, культурні та наукові діячі звернулися до світової демократичної спільноти.
Володимир ЄШКІЛЄВ
На революційних майданах в одному антивладному пориві переплелись три України: постмодерна, модерна та архаїчна.
Сергій ЖАДАН
Революція загалом підкидає цілу низку риторичних питань. Як, скажімо, ставитися до людини, яка у відкриту підтримує репресії проти своїх співвітчизників? Як називати політиків, які воюють із власним населенням? Як називати президента, який чотири тижні ховається від громадян...
Виктор ШЕНДЕРОВИЧ
Не знаю, что именно имел в виду Леонид Данилович Кучма, но он оказался прав самым парадоксальным образом: Украина таки не Россия!
Ірина ВИРТОСУ, Центр інформації про права людини
У Києві 7–8 грудня відбулася зустріч-навчання «Форум-театр для рома». Близько 20 учасників з різних міст України та Молдови опановували мистецтво форум-театру, обговорювали актуальні ромські проблеми, вчилися відстоювати своє право на недискримінацію.
Головним мотивом, який спонукав людей вийти на Євромайдан, стало жорстоке побиття демонстрантів 30 листопада. Такі результати соціологічного дослідження, здійсненого 7–8 грудня фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Київським міжнародним інститутом соціології.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ