Єдність у розмаїтті

ПРОБЛЕМИ БАБИНОГО ЯРУ МАЮТЬ БУТИ РОЗВ’ЯЗАНІ

Звернення Йосифа Зісельса до Президента України, прем’єр-­міністра України, Київського міського голови
Шановні панове!
Поточна зовнішньо- та внутрішньополітична ситуація потребує позитивних інформаційних імпульсів від України, які б допомогли світові зрозуміти, що наша країна не декларативно, а реально рухається до цивілізованого демократичного життя.
У нас є можливість зробити чергові конкретні кроки на цьому напряму, скориставшись наближенням меморіальних річниць, які є знаковими для всього цивілізованого світу:
29 вересня 2014 року – 73-тя річниця початку масових розстрілів у Бабиному Яру;
27 січня 2015 року – 70-та річниця визволення табору смерті «Аушвіц» – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).
Враховуючи важливість для світової спільноти зазначених вище подій, від імені низки організацій звертаюсь до вас із проханням нарешті розв’язати проблеми охорони від забудови території Бабиного Яру та прилеглих кладовищ:
1. Включити до складу національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» територію Бабиного Яру (місця масових розстрілів і поховань часів нацистської окупації, а також зону Куренівської катастрофи 1961 р.) і прилеглих кладовищ (Єврейського, Кирилівського, Магометанського, Караїмського, німецьких військовополонених).
2. Оголосити зазначену територію разом із Лук’янівським і Військовим кладовищами пам’яткою історії національного значення «Київський некрополь».
3. Скасувати усі дозволи на будівництво на зазначеній території.
4. Виділити ділянку поза межами Бабиного Яру і кладовищ для зведення Музею Бабиного Яру.
Хочу зазначити, що впродовж останніх десяти років за ініціативи Громадського комітету «Бабин Яр» провідними українськими фахівцями було проведено низку історичних і топографічних досліджень, розроблено концепцію створення заповідника «Бабин Яр». Усі ці матеріали доводилися, зокрема, і до керівництва держави, але, на жаль, належним чином не були використані.
Сподіваюсь, що нова європейська Україна нарешті знайде можливість вирішити ці важливі питання.

Кирилл ДАНИЛЬЧЕНКО
Мирослав МАРИНОВИЧ
Лиля БУДЖУРОВА
Виталий ПОРТНИКОВ
Вадим ФЕЛЬДМАН
Петро МАРУСЕНКО
Антон САВІДІ
Олена ДОНЕЦЬ