Єдність у розмаїтті

«УКРАЇНА І ГРУЗІЯ МАЮТЬ СПІЛЬНОГО ВОРОГА»

Богдана КОСТЮК

Напередодні нового року волонтери, які підтримують поранених у центральному військовому госпіталі, познайомили мене з Іраклієм – розвідником батальйону «Айдар». Ми швидко знайшли спільну мову і розговорились. «Знаєш, грузинів в Україні багато, ми українські грузини насправді», – сказав раптом Іраклій.

Син грузина й українки, він з перших днів боїв на Донбасі пішов добровольцем в «Айдар», пройшовши «вишкіл» Майдану. Таких, як Іраклій – громадян України грузинського походження – на Донбасі воює чимало. А поруч – добровольці з Грузії, здебільшого кадрові військові, які приїхали захищати суверенітет і територіальну цілісність України. «Грузини – прекрасні воїни, справжні боги війни», – розповідає про грузинських побратимів боєць Добровольчого українського корпусу (ДУК) з позивним «Гугл», – У січні у боях за донецький аеропорт загинув Тамаз Сухішвілі, прощатися з ним на київський Майдан прийшли десятки людей. А біля храму Святого Георгія у Тбілісі, коли ми привезли Тамаза, прийшли сотні людей, і всі казали нам, що підтримують боротьбу українців проти російської аґресії».

Грузинські добровольці воюють у складі різних військових з’єднань України, але при цьому постійно підтримують одне з одним зв’язок. Ба більше – нещодавно сформовано військовий добровольчий «Грузинський леґіон», який очолив колишній радник міністра оборони Грузії, кадровий військовий Мамука Мамулашвілі. «У нас, у грузинів та українців, є спільний ворог – президент Росії Володимир Путін і його режим. Ми добре знаємо, якими методами діє Путін, ми 2008 року так, як ви тепер, опинились з відірваними частинами нашої території (Абхазія і південна Осетія – Б.К.). І ми будемо воювати проти Путіна до нашої спільної перемоги», – розповів Мамулашвілі.

Керівництво    добровольчого   військового    формування «Грузинський леґіон» вельми своєрідно зізналось у любові волонтеркам з групи «Армія SOS». Грузини нагородили волонтерів відзнаками і медалями за підтримку їхніх бійців. А перед цим у храмі Різдва Христового на Поштовій площі (Київ) український священик грузинського походження – отець Кирило – відслужив урочистий молебень за грузинських й українських добровольців.

Президент Путін нещодавно   перелякав росіян, заявивши, що на Донбасі проти тамтешніх сепаратистів і російських бойовиків нібито воює «леґіон НАТО». А насправді, там воює не менш крутий, сміливий, професійний «Грузинський леґіон».

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ