Єдність у розмаїтті

Кримські татари розгромили виставку, присвячену Сталіну

21 грудня в Сімферополі група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу знесла виставку, присвячену 133-річчю з дня народження Сталіна. Стенди в центрі Сімферополя виставили особи, що назвалися представниками російської громадської організації «Сутність часу – Крим».

На виставці демонстрували фотографії політичних діячів 20-го століття з хвалебними цитатами про Сталіна, офіційні фотографії сталінського періоду. Перехожим роздавали листівки із закликом «розібратися в історії і віддати належне такій масштабній історичній постаті, як Сталін». 

Представники організаторів заявили, що вважають депортацію кримськотатарського народу 1944 року «найвеличнішим актом гуманізму». 

За годину після відкриття виставки на місце її проведення прийшла група людей, серед яких були керівник секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін. Вони закликали організаторів прибрати виставку, аргументуючи це тим, що Сталін в Україні визнаний у суді винним в загибелі мільйонів людей, й особисто віддав наказ про депортацію кримських татар, що теж визнано злочином. 

Після відмови організаторів це зробити, активісти Меджлісу поперекидали стенди з цитатами і зображеннями Сталіна, не зачіпаючи фотоматеріали виставки «20 років без СССР». Низка присутніх також долучилася до демонтажу виставки. На знесених стендах намалювали нацистську свастику. «Для нас Сталін і Гітлер однакові!», – заявили представники Меджлісу. 

Кілька десятків представників правоохоронних органів, присутніх при проведенні акції, в конфлікт не втручалися. 

Нагадаємо, Меджліс ще на передодні назвав провокацією виставку на честь Сталіна. 

Нагадаємо, ще у травні Меджліс просив Парламентську асамблею Ради Європи заборонити лідерові Комуністичної партії Петру Симоненку в'їзд у країни Європи й можливість його участі в роботі міжнародних організацій як члена українського парламенту через його пропаганду ідеї сталінізму. У відповідь комуністи заявили, що їх така заборона не налякає, бо вони до країн Євросоюзу не їздять.

 

13 квітня 2019
28 березня 2019
16 лютого 2019
8 січня 2019
16 грудня 2018
7 грудня 2018
5 грудня 2018
28 листопада 2018
20 листопада 2018
12 листопада 2018