Єдність у розмаїтті

У Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту ромів

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту ромів у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», біля пам’ятника загиблим під час Другої Світової війни ромам – меморіалу «Кибитка», який минулого року був тут встановлений за сприяння Міністерства культури України, відбувся вечір пам’яті «Будемо жити, романе».

Його організаторами з ініціативи народного артиста України та художнього керівника театру «Романс» Ігоря Крикунова стали Міжнародний фонд «Відродження» і Національно-культурне об’єднання «Амала».

У заході взяв участь та виступив перед зібраною громадою директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

«Не буває трагедії великої і малої, не буває трагедії своєї і чиєїсь, чужої, не буває трагедії далекої і близької. Будь-яка трагедія у масштабах навіть однієї людини – це трагедія глобальна, а трагедія, яка стається у масштабах цілого народу, як це сталося і з ромським етносом під час Другої Світової війни, - це трагедія, яка не має виміру, яка кличе до пам’яті і свідомості кожної людини», - відзначив під час свого виступу Андрій Юраш.

Хоч події, на згадку яких саме 2-го серпня було встановлено відзначення дня пам’яті Геноциду Ромів, пов’язані з концентраційним табором Аушвіц-Біркенау, в нетрях якого у ніч з 2-го на 3-є серпня загинуло близько 3000 ромів, але, стоячи тут, у Бабиному Яру, - зауважив Андрій Юраш, ми не можемо не пам’ятати всі події та обставини, які пов’язують також трагедію Калі Трашу з ситуацією в Україні, коли у вересні 1941 року 5 таборів були розстріляні у Бабиному Яру.

Загалом у часі війни, у горнилі Калі Трашу загинуло, за різними підрахунками, від півмільйона до півтора мільйона ромів. В Україні число жертв Калі Трашу становить 19-20 тисяч осіб.

13 квітня 2019
28 березня 2019
16 лютого 2019
8 січня 2019
16 грудня 2018
7 грудня 2018
5 грудня 2018
28 листопада 2018
20 листопада 2018
12 листопада 2018