Єдність у розмаїтті

У Маріуполі та Одесі відбулися церемонії спецпогашення марок і конвертів «Національні меншини в Україні. Греки»

У рамках святкування 198-ої річниці Дня Незалежності Греції у Маріуполі було проведено церемонію спеціального погашення чотирьох поштових марок «Національні меншини в Україні. Греки».

На відзначення «Дня національного відродження Греції» Акціонерне товариство «Укрпошта» випустило чотири поштові марки та конверт: марка з сюжетом – «Церква Іоанна Предтечі. м. Керч, АР Крим», марка з сюжетом «Пряля», марка з сюжетом «Танок «Серра» і марка з сюжетом «Великдень», а також Художній немаркований конверт.

Культура «маріупольських греків» на поштових марках представлена архітектурною спорудою – найдавнішою діючою церквою України в Керчі, і обрядом виготовлення ритуального хліба на Великдень. Культура греків-фракійців – в марці «Пряля», а греків-понтійців – традиційним чоловічим танцем «Пірріхос» або «Серра».

Автор сюжетів на марках, конверті та штемпелі Миколай Кочубей. Величезну роботу над створенням даних марок також провели кандидат історичних наук Маргарита Араджионі та етнодокументаліст і перекладач Олександр Рибалко.

У церемонії Спецпогашення чотирьох поштових марок «Національні меншини в Україні. Греки» взяли участь радник голови Донецької облдержадміністрації Микола Трофименко, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Генеральний консул Греції у Маріуполі пані Елені Георгопулу та заступник директора Донецької дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» Юрій Карпенко.

13 квітня 2019
28 березня 2019
16 лютого 2019
8 січня 2019
16 грудня 2018
7 грудня 2018
5 грудня 2018
28 листопада 2018
20 листопада 2018
12 листопада 2018