Єдність у розмаїтті

Звернення Президента України до Українського народу у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту

Шановні співвітчизники! 

Сьогодні – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. 

73 роки тому солдати Першого Українського фронту відчинили двері на волю тим, хто вижив у пеклі одного з найбільших нацистських «комбінатів смерті» -- концтабору Аушвіц-Біркенау.

«Якби всі дерева в світі перетворилися на ручки, всі води в океанах перетворилися на чорнило, а небеса перетворилися на папір, все одно було б недостатньо матеріалу, щоб описати жахи, яких зазнали ці люди під СС».

Ці слова преподобного Леслі Хардмана, армійського капелана, сказані під враженням від побачених ним страхіть концтабору Берґен-Бельзен, після звільнення його в’язнів британськими солдатами у квітні 1945 року, до болі влучно відображають всю глибину страждань, якої завдав ні в чому не повинним людям тоталітарний нацистський режим.

Мільйони планомірно знищених осіб єврейського походження, незліченна кількість загублених життів представників інших національностей як елемент побудови «нового світового порядку» - цинізм і масштаби злочину Голокосту, вчиненого імперією абсолютного зла, несумісні з поняттям цивілізованого суспільства.

Катастрофа європейського єврейства – Шоа – набула великого символічного значення в історії всього людства, назавжди змінивши акценти в усвідомленні народами світу спільної відповідальності.

Консолідація націй та держав задля досягнення миру й порозуміння є особливо актуальною у контексті протидії сучасним небезпекам та загрозам. Жоден народ, жодна нація не повинні залишатися сам на сам із агресією, тероризмом, іншими проявами ненависті й нетерпимості. Вшановуючи пам’ять про Голокост, інші злочини тоталітарних режимів часів Другої світової війни, маємо розуміти, що нехтування цими простими істинами може спровокувати непоправні наслідки планетарного масштабу.

Україна разом з усім цивілізованим світом непорушно стоїть за втілення ідеалів людяності, гідності та свободи. Наші спільні зусилля задля досягнення миру й безпеки свідчать про те, що сучасне покоління має реальний шанс уникнути помилок попередніх генерацій. 

Пам’ятаємо і змінюємо світ на краще. 

Петро Порошенко 

13 квітня 2019
28 березня 2019
16 лютого 2019
8 січня 2019
16 грудня 2018
7 грудня 2018
5 грудня 2018
28 листопада 2018
20 листопада 2018
12 листопада 2018