Єдність у розмаїтті
Василь ОВСІЄНКО
Григоренко був першим представником радянського правлячого класу, який ще 1961 р. виступив проти партократії: «Треба виступати. Не можна мовчати». 7 вересня 1961 р. він виступив на партконференції Ленінського району Москви із закликом «підсилити демократизацію виборів і широку змінюваність, відповідальність перед виборцями.
Ми вважаємо, що гідним кандидатом на посаду Уповноваженого є голова правління Української Гельсінкської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Юхимович Захаров і звертаємося до Вас із пропозицією висунути і підтримати під час голосування його кандидатуру.
Ольга ВЕСНЯНКА
Президент України Віктор Янукович найближчим часом має розглянути і затвердити Стратеґію боротьби з дискримінацією в Україні щодо здійснення прав і свобод особистості.
Розпуск Державного комітету у справах національностей та релігій утворив вакуум у боротьбі з ксенофобією та расовою й етнічною дискримінацією.
7 лютого 2012 р. у Верховній Раді України відбулося представлення щорічної доповіді Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової «Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні».
Богдана КОСТЮК
ЄС та Україна узгодили План дій з візової лібералізації, кінцевою метою якого визначено запровадження для українців вільного в’їзду та перебування у країнах Євросоюзу.
Лев РУБИНШТЕЙН
Приятель сказал мне на днях: «Что это ты вдруг так в последнее время заинтересовался политикой? Ты же всегда говорил, что политика тебе неинтересна, а интересно только искусство».
Виктор ШЕНДЕРОВИЧ
Публикация списка «деятелей культуры», согнанных – или наперегонки сбежавшихся – на поддержку третьего путинского срока, не вызвал у россиян ничего, кроме привычной рвоты. Эти – уже не удивили. Ну, или почти не удивили.
Юлия ЛАТЫНИНА
По мере приближения к выборам растет и ширится глас политтехнологов: Кто, Как Не Он? Если Не Он, то Кто Же? Вокруг никого нет!
Виталий ПОРТНИКОВ
Организаторам предвыборной кампании Владимира Путина, наверное, кажется, что, отправив премьера на митинг в Лужники, они продемонстрировали всей России – и всему миру заодно: какой на самом дел боец этот Путин! Какой характер!
Володимир ПАВЛІВ
Ця стаття – про потребу російсько-галицького примирення. Тобто про потребу примирення між галичанами українського та російського походження. Ворожнеча між нами має місцями глибоке коріння, але не можна жити тільки минулим.
Володимир ПАВЛІВ
«Польський Львів» є сьогодні поняттям історичним і культурним. Історію, як відомо, не перепишеш. Культурну спадщину можна зруйнувати, але її місце неможливо заповнити чимось іншим, окрім самого факту руйнування.
Сергій ВОРОНЦОВ
День пам’яті жертв Голокосту, як правило, – це ще й день доволі передбачуваних статей на цю тему. Статей з відчутною твердою громадянською позицією, автори яких палають гнівом, обуренням тощо.
Наталья ГОРБАНЕВСКАЯ
Статья Наталии Горбаневской, легендарной женщины – поэтессы, переводчицы, правозащитницы, участницы диссидентского движения в СССР, участницы демонстрации 25 августа 1968 года против введения советских войск в Чехословакию.
Збигнев ХЕРБЕРТ
Пятьдесят лет на страже лжи по катынскому делу стояла «Народная Польша», но полтора десятка лет свободы давали шанс снять кино, литературные произведения могли бы и раньше возникнуть в эмиграции, куда не дотягивалась рука советской цензуры. И все-таки...
Іван АНДРУСЯК
Основні «мандрівні» есеїстичні тексти Стасюка вийшли в Україні у двох збірниках – «Дорогою на Бадабаґ» (К.: Критика, 2004) у перекладі Остапа Сливинського і «Фадо» (К.: Грані-Т, 2009) в перекладі Богдани Матіяш.
Катерина БОРИСЕНКО
Нарешті зроблено вагомий крок до розвіювання недоречних міфів і повернення митця в сучасне літературне поле: побачила світ монографія професора Леоніда Ушкалова «Реалізм – це есхатологія: Панас Мирний» (Х.: Майдан, 2012), де чи не вперше за двадцять років маємо комплексне прочитання творчості митця.
Богдана ПИНЧЕВСКАЯ
Жизнь и творчество Ольги Рапай – скульптора, керамистки, художницы, которую при жизни только немногочисленные издания решались назвать полным именем, – Ольга Перецовна Рапай-Маркиш, – отличались разительно, как могут отличаться только внутренняя и внешняя канва историй еврейского художника, оказавшегося в эпицентре событий украинского художественного процесса ХХ века.
Олег СИДОР-ҐІБЕЛІНДА
Одна старенька бібліотекарка, аж із Лєнінки, казала мені: на інтелектуалові варто поставити хрест, коли він перестає ставити собі запитання... багато запитань. За такою логікою, мені треба тішитися непорозуміннями, які спотикали мене на шляху пізнання – і виходом з яких (див. далі неповний список) мала б стати, і стала, книга, про яку йтиметься у нашому тексті.
Вадим ТРУХАЧЕВ
Страна тюльпанов вот-вот окажется на острие войны цивилизаций, в которой сойдутся непримиримые представители Запада и Ислама.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ