Єдність у розмаїтті
Володимир КУЛИК
Із початком нової сесії Верховної Ради чільні представники Партії реґіонів знову заговорили про потребу ухвалити законопроект депутатів Ківалова і Колесніченка «Про основи державної мовної політики».
Тетяна ХОРУНЖА
У новому приміщенні посольства США 6 березня почала працювати художня галерея, першу виставку в якій було присвячено кримськотатарському мистецтву, майже забутому після депортації народу з історичної батьківщини.
18 березня кишинівський Клуб толерантності провів щорічний фестиваль мов. Не один десяток учасників і гостей зібрався в актовій залі Єврейського культурного центру «Кедем».
Олександр МАЙБОРОДА, доктор історичних наук, професор
Із насуванням кожних наступних виборів на електорат лине злива публікацій на тему етнічної і мовної політики держави. Причина одна й та сама: етнополітична сфера стосується майбутньої долі етнічних спільнот, моделі відносин між ними, а відтак може бути однаково вдячною як для борців із українським націоналізмом, так і для його адептів.
10 березня помер голова Проводу Українських Націоналістів Микола Плав’юк – останній президент УНР в екзилі.
Іван АНДРУСЯК
У попередні роки визначення чергових лавреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка з літератури нерідко закінчувалося скандалами. Причому саме з літератури – в інших мистецтвах цей процес, як правило, проходив тихо-мирно, а ось красне письменство в нас неодмінно «на піку боротьби».
Василь КАРП’ЮК
Нинішні стосунки між Україною і Польщею доста файні, бо й ніби поляки нас толерують перед лицем Євросоюзу, і ніби нам теж приємніше з ними говорити, ніж із будь-якими іншими сусідами.
Александр ЧЕРКАСОВ
Правозащитный центр «Мемориал» выпустил книгу о погибших и исчезнувших во вторую чеченскую войну.
В ночь на 8 марта в Москве в возрасте 57 лет скончался Леонид Мацих – выдающийся ученый и преподаватель, доктор филологии и теологии.
Єдиним справді важливим опитуванням громадської думки є вибори.
Мы стояли посреди станции «Площадь Революции», и я показал ей, где выход, и вышел сам – прогуляться по Никольской, поглядеть на так называемое «народ», стекающееся праздновать, согласно утвержденного плана, победу Путина в первом туре так называемое «выборов».
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ