Єдність у розмаїтті
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
25 апреля в Киеве в Большом конференц-зале Национальной академии наук Украины Харьковская правозащитная группа (ХПГ) провела презентацию результатов мониторинга преступлений на почве ненависти в Украине, осуществлявшегося ХПГ при поддержке немецкого фонда «Память. Ответственность. Будущее» (EVZ).
Релігійній громаді караїмів «Чолпан» у Сімферополі передадуть будинок молитви. Таку обіцянку кримським караїмам дали члени Постійної комісії з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян парламенту Криму.
Призначення омбудсманом Валерії Лутковської, яка раніше працювала на посаді урядового уповноваженого в Європейському суді з прав людини, підтримали 252 народних депутата. При цьому в бюлетень для голосування внесено тільки одна кандидатура.
З 10 червня по 2 липня 2012 року в Національному музеї народної архітектури та побуту «Пирогів» під Києвом, на території понад 233 га, відбудеться фестиваль української національної культури «Switch on Ukraine in One Day».
В інформаційному просторі з’явилося повідомлення під назвою «Більш як 120 громадських організацій звернулися до ОБСЄ з вимогою звільнити Кнута Воллєбека з посади Верховного Комісара».
Конґрес національних громад України звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки з заявою.
Олег РОСТОВЦЕВ
Ми продовжуємо публікувати відгуки наших авторів на статтю братів Капранових «Україна для китайців?», що була опублікована на «Українській правді» 29 лютого цього року. У минулому числі свою позицію висловив професор Олександр Майборода, нині ми надаємо слово відомому журналістові і громадському діячеві Олегу Ростовцеву.
Володимир ПАВІЛІВ
Галичина до Другої світової війни мала найбільшу концентрацію євреїв серед усіх реґіонів Центрально-Східної Європи.
Валерия НОВОДВОРСКАЯ
Похоже, патриарх Кирилл претендует на лавры знаменитого испанского инквизитора Торквемады, а РПЦ хочет остаться с такими прихожанами, как Путин, Медведев, Собянин и неграмотные забитые старушки.
Іван АНДРУСЯК
«У цій книжці дуже багато спокою», – так українська письменниця й перекладачка Богдана Матіяш охарактеризувала збірку есеїв польського письменника Анджея Стасюка «Фадо»...
Анджей СТАСЮК
Подорож Польщею в поминальний час нагадує казку або сон. У темряві горять вогні. На пагорбах, поза межами міст, на чорних пустищах, вони висять у нічній безодні, мов мерехтливі летючі килими, наче вогненні фата-морґани, мандрівні примари, зіткані із золотих, червоних і зелених пломінчиків, оживляючи кладовища.
Іван АНДРУСЯК
Адекватна розмова про Василя Стуса як про одного з найбільших європейських поетів ХХ століття досі в Україні фактично й не починалася.
Вахтанґ КІПІАНІ, «Історична правда»
4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. «Серце не витримало, з кожним може бути…» – передають слова табірного ґебіста.
Олександр ПАГІРЯ, «Український тиждень»
«Ми не повинні забувати про період тоталітаризму, коли наші народи боролися за свободу», – заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Нечас під час підписання 14 жовтня 2011 року в Ліхтенштейнському палаці у Празі Платформи європейської пам’яті та свідомості.
Семен ГЛУЗМАН
Человек очень легко убивает себе подобных. Так было всегда. Отличались лишь причины и поводы. Да и методы убийства.
Музей імені Йосипа Сталіна, розташований на батьківщині радянського диктатора – у грузинському місті Горі, буде перетворено на музей пам’яті жертв сталінських репресій.
15 квітня в центрі Варшави вже вп’яте раз пройшла жалобна хода в пам’ять про тисячі офіцерів Війська Польського, військовослужбовців Корпусу прикордонної охорони та співробітників державної поліції, розстріляних НКВС навесні 1940 року.
Європейський суд з прав людини визнав розстріли поляків у Катині 1940-го військовим злочином, однак не став вимагати від Росії заново розслідувати справу і реабілітувати жертв масових репресій.
Богдана КОСТЮК
Україна захлинається від насильства – над жінками, над неповносправними, над літніми людьми...
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ