Єдність у розмаїтті
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
В общем, ромы по-своему были вполне интегрированы в общество, выполняли свою функцию в экосистеме мегаполиса и никому не мешали. Пока наш славный гостеприимный город не начал активно готовиться к приему чемпионата по футболу.
16 травня 2012 під час розгляду Верховною Радою України проекту Закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко виступив із відкритою заявою, що виправдує вчинені сталінським режимом СРСР злочину проти кримськотатарського народу – депортацію 18 травня 1944 року зі своєї Батьківщини і насильницьке його утримання в місцях вигнання в наступні десятиріччя.
Роми у Західній Європі зазнають такої ж дискримінації, як і в Східній Європі, про що свідчить нове дослідження, проведене ЄС та ООН...
Андрій КНИЖНИЙ
Напередодні чемпіонату з футболу ЄВРО 2012 та візиту в Україну вболівальників і туристів з різних країн світу, культур, традицій та вірувань, у Києві було проведено семінар для молоді, організований Українським центром вивчення історії Голокосту у співробітництві з проектом «Без кордонів» та за фінансової підтримки посольства Швейцарії в Україні та Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
Віталій КУЛИК
24–25 травня в Бухаресті відбувся українсько-румунський громадянський форум, присвячений перспективам двосторонніх відносин.
Виталий ПОРТНИКОВ
Фольклорная группа «Бурановские бабушки» будет представлять Россию в финале песенного конкурса «Евровидение».
Гульнара БЕКИРОВА, специально для «Форуму націй»
За два десятка лет существования независимого Украинского государства не было принято ни одного законодательного акта, которым бы на государственном уровне восстанавливались права и свободы граждан, депортированных сталинским режимом с исторической родины по этническому признаку – прежде всего тотально депортированных в 1944 году крымских татар.
Мирослав МАРИНОВИЧ, спеціально для «Форуму націй»
Цього року здійснилося моє давнє бажання – побувати в Сімферополі на вшануванні жертв іще одного невизнаного ґеноциду – ґеноциду кримських татар, що стався 1944 року внаслідок їхньої трагічної депортації до тодішніх республік Середньої Азії.
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Встреча в Крыму бывших политзаключенных состоялась по предложению лидера крымских татар Мустафы Джемилева. Он считал, что нам важно, наконец, встретиться и обменяться мнениями о том, что происходит в наших странах.
Александр ПОДРАБИНЕК
Что-то ничего не выходит с демократией на просторах бывшего СССР. Успешно выбрались из советской ямы только балтийские республики, да Грузия, похоже, выкарабкивается на твердую почву. Остальные либо зависли в неопределенности, либо постепенно съезжают обратно.
17–24 травня група радянських правозахисників на запрошення голови Медлжлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва взяла участь у меморіальних заходах, присвячених пам’яті жертв ґеноциду – депортації 18 травня 1944 року.
Всех татар выселить с территории Крыма и поселить их на постоянное жительство в качестве спецпоселенцев в районах Узбекской ССР. Выселение возложить на НКВД СССР. Обязать НКВД СССР (т. Берия) выселение крымских татар закончить к 1 июня 1944 г.
Напередодні 65-х роковин акції «Вісла» Архіву Центру досліджень визвольного руху передали аудіозаписи.
Евгения АЛЬБАЦ
«Пермь 36» делилась на две: «полосатую» – здесь был особый, согласно УК, режим, самый тяжелый, и зеки ходили в полосатых робах – и «строгую»
Александр ПІЛЕЦЬКИЙ, Білорусь, спеціально для «Форуму націй»
З Пачобутам мы сустракаемся ў Гродне – цэнтры полськага жыцця Беларусі. Гэты горад, размешчаны на паўночным захадзе краіны, можна назваць беларускім Львовам.
Іван АНДРУСЯК
Що ближче Євро-2012, то більше незадоволених, а нерідко й обурених ним людей.
В рамках «Литературной экспедиции», организованной Федеральным агентством по печати и массовым коммуникациям Российской Федерации (Роспечать), и в рамках которой совершалось путешествие по «брегам Днепра», было проведено множество мероприятий, в том числе и в Днепропетровске.
Олесь ІЛЬЧЕНКО, спеціально для «Форуму націй»
Рим можна оглядати в два способи: 1) вивчати все цікаве в одному кварталі, а потім переходити до іншого; 2) або щоранку шукати саме ту красу, до якої відчуваєш потяг, встаючи вранці. Як справжні філософи, ми щоденно робитимемо те, що видаватиметься нам найбільш приємним саме цього дня…
На сайті «Історична правда» опубліковано статтю відомого історика і києвознавця Михайла Кальницького, який наводить певні подробиці і міркування з приводу останнього засідання комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА.
Антон НОСИК
Надеюсь, все уже слышали историю о том, как в челябинский лицей поступил официальный запрос от местных ментов.
Національний університет «Києво-Могилянська академія» і Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України започаткували вперше в Україні вивчення юдаїки на маґістерському рівні.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ