Єдність у розмаїтті
Коаліція громадських організацій «За чесний референ­дум» закликає членів Конституційної асамблеї звернутися до Президента України Віктора Януковича з пропозицією внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про скасування закону «Про всеукраїнський референдум» або законопроект про внесення змін до нього.
Виктория СЮМАР
«На виконання Закону України «Про всеукраїнський референдум», ЦВК своєю постановою встановила фор­ми подань щодо кандидатур до складу окружних та дільничних комісій з всеукраїнського референдуму». – это новость от ЦВК 11 апреля.
Проведення референдуму щодо зміни системи виборів до Верховної Ради на мажоритарну означатиме кінець демокра­тії в Україні. Про це в коментарі Тиждень.ua заявила голова правління фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.
24 квітня у світі вшанували пам’ять вірмен, загиблих під час ґе­ноциду 1915–1923 рр.
Президент України Віктор Янукович затвер­див «Стратеґію захисту та інтеґрації в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».
Федеральна архівна аґенція Росії рекомен­дує історикам цитувати дані так, щоб вони до­водили універсальний характер хлібозаготівель 1932 р. і спростовували Голодомор в Україні.
Лев РУБИНШТЕЙН
Мы живые, веселые, открытые, постоянно готовые к радости, к сочувствию, к состраданию, к острым мгновениям смертель­ной, но очищающей душу тоски и такого накала счастья, кото­рое никто и никогда не сумеет даже приблизительно описать в школьном сочинении на соответствующую тему.И все перечисленное укладывается в короткое, заветное, не­обходимое слово «свобода».
Тетяна ХОРУНЖА
Негоже забувати про те, що ми й досі не знаємо, скільки гро­мадян України воювало і загинуло на війні, в яку СРСР вступив на боці нацистів – 1941-го за сталінську таємну дипломатію довело­ся розплачуватися страшною ціною.
Семен ГЛУЗМАН
Их, состарившихся солдат украинского и балтийского сопротивле­ния, родина явно не любила. Потому и держала в тюрьмах и лагерях долгие двадцать пять лет.
Остап КОЗАК, краєзнавець, Львів
У сеймі Польщі зареєстрова­но проект постанови про визнання ОУН і УПА злочинни­ми організаціями, котрі скоїли ґеноцид щодо польсько­го населення східних кресів у 1939–1947 рр.
У польському Сеймі створено парламентську групу «у справах кресів, кресов’яків і спадщини схід­них земель давньої Речі Посполитої».
З листування з російською владою у справі скарги катинських родин до Європейського Суду з прав людини у Страсбурґу випливає невідома до цьо­го інформація щодо місць страти осіб з так званого «Українського катинського списку».
Юрій ЛІВАК, Ужгород
Останніми роками непри­ємності у відносинах між українцями і найбіль­шою з нацменшин області – угорцями – почас­тішали й виникають регулярно.
Тетяна ХОРУНЖА
Новий законопроект, представлений на розгляд Верховної Ради депутатами Яво­рівським, Матіос і Фаріон, про новаторську суть якого ми писали в минулому числі «Фо­руму», викликав критику Демократичної спілки угорців України та її голови – пана Іштвана Гайдоша.
За останні два роки 8 783 українців отримали громадянство Угорщини за спрощеною системою. Відтак, Україна посідає 3 місце у рейтинґу за кількістю виданих цією країною паспортів.
Катерина БАРАБАШ
Ну нарешті все поступово стає на свої місця. Минулого тижня російські більшовики нового розливу остаточно повернулися до звичної ри­торики, започаткованої ще дідусем Лєніним, що тимчасово заснула з початком Перебудови. «Відібрати гроші в некомерційних орга­нізацій і віддати сиротам!» – запропонував під оплески Держдуми один із провладних депутатів.
Ирина ПЕТРОВСКАЯ, обозреватель «Новой газеты»
Главный герой телеэкрана с первых дней «царства» ни в чем себе не отказывает – ни на внутриполитической сцене, ни на между­народной арене. И ничего – сходит ему пока все с рук, хотя, в отличие от Урганта, он ни разу ни перед кем не извинялся.
Виктор ШЕНДЕРОВИЧ
Право в путинской России уже дав­но и прочно стало бесправием, и власть твердой рукой ведет Россию к взрыву.
Орхан ПАМУК
Одна из последних книг Орхана Памука, «Музей невинности», посвящена вещам как отражению реальности прошлого. 28 апреля 2012 г. в Стамбуле от­крыл свои двери для посетителей созданный на основе этой книги «Музей невинности».
Національний університет «Києво-Могилянська академія» і Ваад України оголошують про початок розгляду по­передніх заявок від охочих вступати на маґістерську програму з юдаїки 2013 року.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ