Єдність у розмаїтті
Андрій БОНДАР
Чим був український Майдан грудня 2013 – лютого 2014? Визначити його природу непросто. Не можна рубонути з плеча й дати однозначне визначення. Досі перебуваючи всередині процесу, у свіжих травмах і ранах, радощах і ейфорії Майдану, несила авторитетно визначити, чим він був, водночас не будучи чимось іншим.
відійшов у вічність Євген Сверстюк, активний учасник національно-демократичного руху в Україні, багаторічний «в’язень сумління» редактор християнської газети «Наша віра», президент Українського пен-клубу, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка 1995 року, кавалер ордену Свободи.
Не стало людини, яка слугувала Взірцем: християнина, громадянина, особистості. Не стало героїчного українця, патріотизм якого йшов від любові; літератора, що повертав слову його божественну суть; мирянина, який був великою опорою Церкви.
Сергій ЖАДАН
Ясна річ – події, що відбулися, багато чого змінили. А головне – будуть міняти й надалі. Адже ще нічого не завершено, все триває. Триває війна, триває й навіть не думає завершуватися. Важливо ні про що не забувати. Важливо далі триматися разом, підтримувати одне одного. Важливо далі протистояти зневірі й утомі.
Віталій НАХМАНОВИЧ
70 років тому на землях сучасної України завершився Голокост. Чверть втрат серед цивільного населення України припало на євреїв і чверть загиблих євреїв Європи походили з України.
Як нам жити разом після того, що сталося? Діти-переселенці та їхні ровесники шукали власні відповіді на це питання у таборі «Будуємо мости, а не стіни»
Алекс БЕККЕР
25 років з дня заснування відзначає Міжнародна громадська організація «Товариство німців – «Відерґебурт».
Пересувна молодіжна виставка «Разом» відкриває Україну як багатонаціональну державу, де є місце кожній громаді. Саме так вважають організатори виставки, що відкрилася і нині експонується в НПУ ім. М. Драгоманова
Павел КАЗАРИН, журналист, Симферополь
Я дул на остывший чай и пытался понять, почему они – со всей своей пышной риторикой о «многонациональном народе Российской Федерации» – никак не поймут, что «украинец» сегодня – это категория гражданская, а не этническая.
Анастасія КАРПЕНКО, школярка, Київ
Про євроінтеґрацію Україна замислилася ще 2008-го року. Але про підписання угоди почали говорити лише 2013-го. Більшість прихильників вступу України до ЄС вважала цей крок початком нового, незалежного від Росії, життя. Як виявилося, будувати нову хату із прогнилих дощок марно – не витримає негоди – розвалиться.
Гера КНЯЗЕВ
Это фотография запечатлела одну из самых выдающихся страниц в новейшей истории России. И одновременно эта фотография – трагический фотофакт нашей истории. На ней запечатлены 600 тысяч москвичей, которые в январе 1991 года вышли на Манежную площадь протестовать против применения силы и оружия в Прибалтике.
Александр БЫВШЕВ
Посылаю вам свое новое стихотворение, написанное в Орловском областном суде, который признал экстремистским мое стихотворение «Украинским патриотам».
Комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини, засідання якого відбулося у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, включив до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства вісім нових елементів, що свідчать про різноманітність нематеріальної спадщини і сприяють усвідомленню її важливості для всього людства.
Як відомо зазвичай наша газета реклами не друкує. Але ми вирішили привернути вашу увагу до українського журналу для діточок, аби спонукати молодих батьків і рідних до спілкуватися з малечею за посередництвом дитячої книжки.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ