Єдність у розмаїтті

ЯК ЗБУДУВАТИ ХАТУ?

Анастасія КАРПЕНКО, школярка, Київ

Про євроінтеґрацію Україна замислилася ще 2008-го року. Але про підписання угоди почали говорити лише 2013-го. Більшість прихильників вступу України до ЄС вважала цей крок початком нового, незалежного від Росії, життя. Як виявилося, будувати нову хату із прогнилих дощок марно – не витримає негоди – розвалиться.
Але ми свідомо погодилися на цей ризикований крок, і наша хата – Україна – на межі розпаду. Стіни фасаду з правого боку з кожним днем дедалі більше обвалюються, іноді прямо на голову мешканцям. Жителі оселі хворіють на застуду від постійних протягів, спричинених дірками у розбитих шибках. Заздрісний сусід, який все своє життя не міг спокійно слухати заливчастий сміх й радісні пісні, що лунали з хати, тепер користується нагодою й обкрадає напівзруйновану домівку.
Що робити? Латати стіни й стріху тими старими прогнилими дошками, що лежать десь в купі й чекають на відпочинок у пічці? Чи, нарешті, остаточно розвалити стіни й закласти новий фундамент з якісної цегли?
Ми, необачні, знищили стару хату, при тому не наживши добротних матеріалів для нової. Ми збираємося поставити її на кістках та крові земляків. Чи довго простоїть така оселя і чи будуть щасливі ті, хто там житимуть? Перед тим як зводити оселю, треба обміркувати всі витрати, встановити заощадження, ретельно дібрати матеріали і, найголовніше, покликати на допомогу справжніх майстрів, якщо самі у чомусь не впевнені. Дбайливий господар наглядатиме за процесом роботи, аби кошти не було витрачено даремно. Домашні допомагатимуть хто чим може, а не дивитимуться по сторонах й бігатимуть до сусідів. Бо в сусіди – свої біди.
І поки наша хата «ще не вмерла», варто зібрати всі думки докупи, визначитися з пріоритетами: що необхідно змінити нині, а що може почекати до кращих років? Походити по світу й знайти того майстра, в якого можна було б перейняти технологію будівництва й навчитися самим лаштувати все до ладу. Тільки треба поквапитись, бо йде зима, і залатані в стінах діри довго не триматимуться. Не гаймо часу, аби не залишитися посеред зими на вулиці, а навпаки весною будувати нову хату, нову Україну тільки з якісних матеріалів, і тільки за сучасними технологіями.

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ