Єдність у розмаїтті
Вахтанґ КІПІАНІ
Обіцяв написати про ніч з 10 на 11 грудня. Спочатку думав написати тільки кінець історії – «про Бога», але подумав, що іншої нагоди зафіксувати порядок подій, як я їх побачив, може і не бути, і занотував усе, що запам’ятав, у послідовності.
Елена ФИНБЕРГ, врач, волонтер
В шесть утра подъезжают первые поезда метро. Нас становится больше. К восьми подтягиваются люди с окраин. Нас много.
Сегодня не хочется писать о провалах, поражениях и разочарованиях. Оставим это на остальные триста шестьдесят четыре дня в году. Сегодня хочется думать о тех, кого нет рядом, и еще раз вспомнить, что однажды, когда мы отбросили мысль о поражении, у нас получилось
Украинский мыслитель, ученый-экономист и член-корреспондент Академии технологических наук Украины Александр Пасхавер выступил в рамках проекта «Что могу я», организованного Freud House.
Павел КАЗАРИН
Возможно, какие-то депутаты просто боятся темы ЛГБТ – и тогда они гомофобы и тоже профнепригодны для работы в стране, которая пытается дрейфовать в ЕС.
Тимофей МИЛОВАНОВ, доцент Питтсбургского университета (США), сооснователь проекта VoxUkraine
Чтобы понять и привыкнуть к терпимости к другому, нужно время, но это необратимо. И тут вопрос защиты прав меньшинств – это не вопрос из разряда «делать или не делать». Это вопрос – насколько быстро это произойдет.
О том, что является языком вражды, кто является его носителями, почему определенные термины провоцируют необратимые события, почему именно публичные лица являются носителем языка вражды, и чем он угрожает журналистике и обществу в целом, INSIDER говорил с координатором проекта «Без границ», правозащитником Максимом Буткевичем.
Тарас ПРОХАСЬКО
Перебільшити значення єпископства Андрея Шептицького на Станиславівщині неможливо, бо саме тоді – 110 років тому – ми стали спільнотою, яка почала вважати себе християнською нацією.
Лариса МАСЕНКО, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво­Могилянська академія»
Російською мовою, отже, можна любити Українську державу, проте зберегти й зміцнити її можна лише державною українською мовою.
Всеукраинская финансируемая государством газета болгар Украины «Роден край» признана лучшей газетой в болгарской диаспоре мира.
Наталія БАКУЛІНА, кандидат педагогічних наук, керівник таборів «Джерела толерантності» та «Європейський табір»
Для того, щоб відчути атмосферу справжності життя, радощі пізнання та творчого пошуку варто залучитися до цієї неформальної діяльності, яка стає для багатьох сенсом життя.
Із стовідсотковою впевненістю можу сказати, що табір «Джерела толерантності» унікальний. Саме в цьому місці я зрозуміла – усі люди, незалежно від національності, рівні між собою, але у кожного з нас є величезний скарб – культура рідного народу.
Василь РАСЕВИЧ
Яд Вашем є прикладом розумної та продуманої політики пам’яті. Він дозволяє пам’ятати і вшановувати жертв Катастрофи, служить пересторогою, щоб геноцид у будь-якій формі більше ніколи не повторився. Але він вшановує також мужність та відвагу тих, хто, ризикуючи своїм життям і життям рідних, рятував інших людей.
Конґрес національних громад України та Асоціація Єврейських організацій і громад (Ваад) України пропонують перейменувати прилеглу до Бабиного Яру вулицю Мельникова на честь Анатолія Кузнєцова – людини, чиє життя нерозривно пов’язане з історією цієї трагедії та пам’яттю про неї.
Віктор Морозов
Звали цього молодого й нікому тоді ще невідомого барда – Андрій Панчишин. Він заспівав мені свої пісні (тоді ще здебільшого ліричні або іронічно-побутові), мені вони сподобалося й відтоді почалася наша багатолітня дружба, а відтак – і співавторство.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ