Єдність у розмаїтті
У Львові вибухнув скандал, який сколихнув усю країну, викликавши обурення у громадськості. Відомого переселенця з Донбасу Романа Кисляка з ДЦП вигнали зі львівського ресторану «Vapiano Lviv» за те, що він видався підозрілим.
Берт МААН, суддя Апеляційного суду Амстердама у відставці, Нідерланди, Катерина ЗАРЕМБО, заступник директора Інституту світової політики, Україна
6 квітня 2016 року нідерландці вперше матимуть змогу перевірити в дії омріяний інструмент «прямої демократії», який з’явився у них від минулого року – референдум щодо законодавчих рішень. Як відомо, предметом референдуму стала Угода про асоціацію між Україною та ЄС.
Роберт ван ВОРЕН, голландський правозахисник
Залишилося два місяці до проведення референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна – ЄС у Нідерландах. Через два місяці голландці повинні висловити свою думку щодо довгого, деталізованого та складного договору. Лише деякі з них розуміють, про що насправді йдеться.
Семен Глузман, врач-психиатр, бывший советский политзаключенный
Мы не воюем с российской интеллигенцией, с российским народом, российской культурой. Мы, как можем, защищаем уже ставшее для нас привычным Чудо свободы слова, свободы мысли, свободы сомнений.
Міністерство закордонних справ Нідерландів створило спеціальний Twitter-акаунт, присвячений майбутньому референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який має пройти у цій країні у квітні.
Иван Новиков
На самом деле формирование исторической памяти – сложный динамический процесс, в котором принимают участие самые разные действующие лица. Государство – лишь одно из них.
Павло Казарін
Україна цілком може бути укриттям для тих, хто готовий втекти з Росії і від Росії. Але гостьовий статус дає не тільки права - він накладає ще й обмеження. Ті самі, якими ми себе сковуємо, приїжджаючи в гості до друзів в іншу країну.
Виталий ПОРТНИКОВ
Україна цілком може бути укриттям для тих, хто готовий втекти з Росії і від Росії. Але гостьовий статус дає не тільки права - він накладає ще й обмеження. Ті самі, якими ми себе сковуємо, приїжджаючи в гості до друзів в іншу країну.
Марія Щур
Чому і що про лемків мали б знати українці? Про це говоримо з Романом Кабачієм, істориком і журналістом, автором книжки «Вигнані на степи» про депортацію українців з Польщі на південь України.
Тарaс ПРОХАСЬКО
До того ж – хоч із запізненнями і відхиленнями – ми рухаємося у потоці тої самої європейської цивілізації. А її розвиток є саме таким – антропоцентричним, спрямованим до збільшення прав і особистої свободи відповідальності, до зменшення насильства стосовно різних виявів різних осіб.
Тарас ПРОХАСЬКО
Українське суспільство – якби так вдаватися до забутої давньої практики алегорії – подібне на мавпу. А його дії можна спокійно назвати мавпуванням.
Валентина ПЕТРУХІНА, Бердичів
Якщо вам трапиться нагода бути у Бердичеві, не оминіть його. Рідкісно інтеліґентний музей. Власне три кімнати, де експонати на фоні світлин старого міста, тактовно і з великою повагою розповідають про колишню велич, життя євреїв, що дали світові видатних людей...
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ