Єдність у розмаїтті
Тімоті СНАЙДЕР
Як вивчення історії може допомогти нам зрозуміти сьогодення? Який зиск нам від знання історії Східної Європи, коли йдеться про тлумачення української революції та російської інтервенції?
Конґрес національних громад висловлює свою глибоку стурбованість і щире обурення подіями у с. Лощинівка Одеської області.
ГО Київський освітній центр «Простір толерантності» вважає, що аналіз інциденту в Одеській області дасть можливість продемонструвати зважений європейський підхід.
Громада ромів наполегливо вимагає об’єктивного та неупередженого розслідування факту вбивства дитини та засудження злочинця, а також покарання організаторів погромів, нищення майна та незаконного виселення громадян України ромського походження.
15 вересня у музейно-виставковому центрі «Музей історії міста Києва відкрилась виставка «Бабин Яр – пам’ять на тлі історії», яка присвячена 75-ій річниці трагедії.
Метою конкурсу має бути створення чітко виокремленого простору, в якому, як ті, хто цілеспрямовано приходять, щоб вшанувати пам’ять загиблих, так і пересічні місцеві мешканці або студенти навколишніх навчальних закладів, одразу відчували би його пов’язаність з трагічною історією Голокосту та інших трагедій, що відбувалися на цьому місці.
Віталій НАХМАНОВИЧ
Нам залишається лише зберегти Бабин Яр для наступних поколінь, яким, можливо, вдасться те, чого не спромоглися ані ті, хто пережив найстрашнішу в історії людства війну, ані їхні діти, що не в змозі припинити дивитися на світ уявним зором власних батьків.
Закликаємо всіх мислячих людей нашого спільного європейського простору виявити солідарність і знайти мужність, щоб виступити супроти викликів самоізоляції, ксенофобії та популізму, які здатні розтерзати Європу.
Кирилл САЗОНОВ
Гибридная война меняет привычные правила. Но главная цель гибридной войны менять не правила, а саму границу. И не обязательно на карте, вовсе нет.
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
«Завтрак на границе». Благородная идея. Красивая. Кажется, честная. Рационально даже правильная. Но я не могу ее принять.
Ирина БРУНОВА­-КАЛИСЕЦКАЯ
Я стояла перед могилами Кивистиков и понимала, что я потомок оккупанта. Потомок оккупанта, бежавший от оккупации Крыма все той же страной.
Олег ПАНФИЛОВ, профессор Государственного университета Илии (Грузия)
Ненависть – российское оружие. Для создания конфликта не нужно оружие, оно может пригодиться в последнюю очередь. Для начала конфликта нужна ненависть – армян к азербайджанцам, русских к украинцам, абхазов к грузинам, ингушей к осетинам, узбеков к туркам – месхетинцам или кыргызам.
Лиля БУДЖУРОВА
Когда мы вернемся домой всем народом, Придется вам вспомнить откуда мы родом, Придется вам вспомнить откуда вы сами Незваными здесь объявились гостями.
Тетяна САМАДОВА
Праця Флоранс Хейман «Повернення пам’яті: Сторінки єврейської історії Чернівців» є багатовекторним непересічним дослідженням, побудованим на основі усноісторичного методу.
Тетяна САМАДОВА
Американській дослідник Натан Меїр присвятив свою працю становищу єврейства у період з другої половини XIX до початку XX сторріччя. Це, свого роду, фінальний акорд «довгого XIX сторіччя», крапку на якому поставила світова війна.
Юрій АНДРУХОВИЧ
Це одне з облич нашої сильно знелюдненої порожнистої країни. Це її відповідальність, хоч як вона вдаватиме, ніби це її не стосується.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ