Єдність у розмаїтті
(Звернення Ініціативної групи «Першого грудня»)
Від щирого серця вітаємо з ювілеєм голову Федерації грецьких товариств України Олександру Іванівну Проценко-Пічаджі!
Вікторія ПОМАЗАН
Валерій Кіор номінується на премію імені Максима Рильського за переклад з української мови на грецьку (урумську) мову видання «Кобзар» Тараса Шевченка.
Віталій ПОРТНИКОВ
Парадокс ситуації в тому, що перемогти можуть тільки ті, хто хоче побудувати тут вільну демократичну Украї­ну – так, україномовну, та патріотичну, але Україну для всіх, хто вважає себе українцями. І в якій будуть поважатися права кожного громадянина і кожної меншини.
Представники Православної церкви України (ПЦУ) на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли.
Конґрес національних громад України з глибоким сумом повідомляє, що відійшла у вічність Маре Літневська – голова Естонського земляцтва в Україні.
Александр МАМАЛУЙ, судья Верховного Суда, участник войны на востоке Украины
А кандидат, обещающий мир, но умалчивающий, что мир достижим лишь ценой сдачи территории страны, ценой предательства и измены – такой кандидат лжец.
Роман ДОНИК, волонтер
Если мы не будем заявлять о своей поддержке того, кого мы поддерживаем, то проходимцы все равно будут заявлять о поддержке проходимцев.
Світлина італійського фотографа Роберто Травана отримала золоту нагороду міжнародного конкурсу в Японії. в номінації «Останній погляд...».
Катерина РАПАЙ
Очевидно, что страна нуждается в общеукраинском объединении восточных и западных, очень разных и ярких традиций и культур. И делается для этого мало, не достаточно, не всегда точно. Но по мере возрастания значимости Украины в мире ее облик должен вставать во всей полноте своих исторических и культурных богатств
Олександр РИБАЛКО
Урумською наживо. Під такою назвою у листопаді 2018 р. у Києві і Маріуполі відбулася низка заходів, спрямованих на популяризацію і поширення відомостей про мови надазовських греків, зокрема презентація інформаційних ліфлетів про урумську і румейську мови, а також відео­версії першої віршованої урумської абетки.
Соня ЗОН
Покидьки користуються неадекватною реакцією травмованих поколінь для того, щоб розпалити ненависть та ворожнечу, для них не проблематично маніпулювати наслідками найстрашнішої трагедії людства. Головне для них – повернути Україну до ролі підлеглої колонії, яку вони уявляють собі невід’ємною меншовартою частиною своєї держави.
Віталій ГАЙДУКЕВИЧ
Сьогодні одразу кілька людей задали питання – так, а що це за помилки столітньої давнини, що їх життєво важливо не повторити зараз?
Віталій ПОРТНИКОВ
Тут все ще Малоросія. І якщо нам не вдасться скористатися нашим шансом і побудувати на її випаленій імперією землі Україну – так Малоросія і залишиться.
Катерина СТАНІСЛАВСЬКА
У книзі автор здійснює спробу розкрити магістральні риси становлення в Україні мистецтвознавства й архітектурознавства як окремих наукових дисциплін в їх людинознавчому аспекті, охоплюючи часовий проміжок від останньої чверті ХІХ до початку ХХІ сторіччя.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ