Єдність у розмаїтті

«ПРО ЗАГРОЗУ ВІДРОДЖЕННЯ СТАЛІНІЗМУ В УКРАЇНІ ТА ЗАХИСТ ОСНОВ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ І СВІТІ»

РЕЗОЛЮЦІЯ ЗАГАЛЬКРИМСЬКОГО ЖАЛОБНОГО МІТИНГУ

16 травня 2012 під час розгляду Верховною Радою України проекту Закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко виступив із відкритою заявою, що виправдує вчинені сталінським режимом СРСР злочину проти кримськотатарського народу – депортацію 18 травня 1944 року зі своєї Батьківщини і насильницьке його утримання в місцях вигнання в наступні десятиріччя.

Уперше в такій неприкритій і цинічній формі лідер Комуністичної партії України з трибуни парламенту Україна заявив про свою повну підтримку ідеології та практики сталінізму, визнаного світовим співтовариством поряд із нацизмом злочинним режимом.

Раніше, Меджліс кримськотатарського народу, громадські організації кримських татар неодноразово заявляли про необхідність притягнення до відповідальності політиків і посадових осіб, відкрито популяризують ідеї неосталінізму і пропагують погляди ксенофобського, зокрема антикримськотатарського характеру, підкреслюючи, що залишення цих явищ поза увагою призводить до зростання деструктивних явищ у суспільстві і посилення міжнаціонального та міжконфесійного протистояння.

Проте, всі наші звернення в правоохоронні органи України залишилися без відповідного правового реагування. Більше того, масові спроби встановлення пам’ятників кривавому диктатору і засновнику тоталітарного режиму Сталіну, безперешкодне тиражування та розповсюдження всіляких видань, що популяризують людиноненависницькі ідеї класової і міжнаціональної ворожнечі, які мали місце на вулицях нашої країни, тепер перемістилися в стіни вищого законодавчого органу України.

Такий розвиток подій свідчить про небезпечну тенденцію із завдання удару по основам демократичного устрою України і загрозу національній безпеці країни. Але насамперед виправдання з трибуни парламенту України народними депутатами України злочинної депортації кримськотатарського народу і національних меншин, здійсненої радянським режимом, завдає прямої образи всьому кримськотатарському народу, окремим громадянам та їхнім нащадкам.

При цьому ми, учасники Всекримського жалобного мітингу пам’яті жертв ґеноциду кримськотатарського народу – депортації 18 травня 1944 року і десятиліть його насильницького утримання в місцях вигнання, – категорично відкидаємо будь-які спроби видати заяву лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка за приватну думку і заявляємо, що розцінюємо цей виступ як солідарну позицію всіх членів фракції Комуністичної партії України у Верховній Раді Україні.

Виходячи з цього, а також з того, що поширення ідей сталінізму в будь-якій його формі несе в собі загрозу всій спільноті демократичних держав, ми, учасники Загальнокримського жалобного мітингу, закликаємо уряди всіх демократичних держав, Парламентську Асамблею Ради Європи та ОБСЄ, Парламент Європейського Союзу заборонити Петрові Симоненку в’їзд до країн вільного світу і можливість його участі в роботі міжнародних організацій в якості члена парламенту України. Ми звертаємося до урядів і глав держав світу, в яких законодавчо переслідується поширення ідей нацизму і сталінізму, заборонити в’їзд на їхні території членам фракції Комуністичної партії України у Верховній Раді Україні.

Ми вимагаємо від Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, глав МВС та СБУ, Генеральної прокуратури України висловити офіційну позицію у зв’язку із зазначеними заявами в парламенті України – як у формі політичних заяв, так і у формі прийняття процесуальних рішень і дій відповідно до чинного законодавства України.

У разі відсутності відповідної реакції керівництва країни на зростаючу аґресію з боку фашиствуючих сталіністів, ми сповнені рішучості виступити консолідуючою силою для захисту честі та гідності кримськотатарського народу, а також всього багатонаціонального народу України, як того вимагає Конституція України.

Прийнято на Загальнокримському траурному мітингу пам’яті жертв ґеноциду кримськотатарського народу – депортації 18 травня 1944 року і десятиліть його насильницького утримання в місцях вигнання.

м. Сімферополь, 18 травня 2012 р.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ