Єдність у розмаїтті

ET CETERA

Комiтет з прав людини закликає Яну­ковича втрутитися у конфлiкт мiж Моги­льовим та Меджлiсом

Парламентський Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних від­носин занепокоєний загостренням стосунків між урядом Кримської автономії та Меджлісом кримськотатарського народу. Про це йдеться у відкритому листі на адресу Президента Яну­ковича, одноголосно ухваленому на засіданні Комітету. Лист став реакцією на повідомлення, згідно з якими Меджліс фактично усунутий від підготовки заходів 18 травня – річниці депор­тації кримських татар, а представників Медж­лісу звільняють з посад в органах влади.

«Ми стурбовані намірами виконавчої вла­ди Криму внести неузгоджені з представниць­ким органом кримських татар – Меджлісом – зміни у план проведення жалобних заходів напередодні та в день 18 травня 2013 року, – говориться у листі на адресу Президента. – Звертаємося до Вас із проханням вжити за­ходів, спрямованих на відновлення діалогу та плідної співпраці органів державної влади України, виконавчої влади Криму з Меджлісом кримськотатарського народу, громадськими організаціями кримських татар, депутатським корпусом з числа кримських татар, обраних до Верховної Ради Криму та місцевих органів са­моврядування.»

Комітет також висловив готовність провес­ти своє виїзне засідання у Криму в разі, якщо конфліктну ситуацію не буде врегульовано.

«Кримські татари повинні знати, що вони не будуть залишені один на один із неадек­ватними діями місцевої влади, – додає перший заступник голови Комітету Андрій Шевченко. – Iґнорування Меджлісу виглядає або великою помилкою або свідомою провокацією, спрямо­ваною на загострення ситуації в Криму.»

Комітет також запропонував Президенту розглянути можливість проведення в Україні міжнародного форуму з питань облаштування кримських татар. 

 

НАТОМІСТЬ

 

Голова Ради міністрів АРК Анатолій Моги­льов вважає, що Меджліс кримськотатарсько­го народу знаходиться поза правовим полем України, тому він не має наміру працювати з ним, пише dt.ua.

«Меджліс – це структура, яка знаходиться не у правовому полі України. Я готовий спілку­ватися з народним депутатом України Джемі­лєвим, з депутатом ВР Криму Чубаровим, але це слово (Меджліс) давайте заберемо», – ска­зав Могильов на прес-конференції за підсум­ками засідання Радміну АРК.

Щоправда через тиждень він дещо змінив риторику, заявивши на засіданні оргкомітету з проведення дня пам’яті жертв депортації, що цей день повинен не роз’єднувати, а консолі­дувати кримське суспільство, повідомив сайт уряду АРК.

Голова уряду автономії закликав усі гро­мадські та політичні сили до конструктивного діалогу і наголосив, що в Криму немає підстав для дестабілізації міжнаціональної ситуації. «У пам’ять та з поваги до загиблих і постражда­лих пропоную знайти консенсус і утриматися від взаємних звинувачень. Той, хто допустить образливі вислови стосовно співвітчизників, заслуговує засудження», – звернувся до членів оргкомітету Анатолій Могильов. У свою чергу від імені Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що ніхто з організаторів не зацікавлений у по­літизації траурних заходів.

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ