ET CETERA
Комiтет з прав людини закликає Януковича втрутитися у конфлiкт мiж Могильовим та Меджлiсом
Парламентський Комітет з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин занепокоєний загостренням стосунків між урядом Кримської автономії та Меджлісом кримськотатарського народу. Про це йдеться у відкритому листі на адресу Президента Януковича, одноголосно ухваленому на засіданні Комітету. Лист став реакцією на повідомлення, згідно з якими Меджліс фактично усунутий від підготовки заходів 18 травня – річниці депортації кримських татар, а представників Меджлісу звільняють з посад в органах влади.
«Ми стурбовані намірами виконавчої влади Криму внести неузгоджені з представницьким органом кримських татар – Меджлісом – зміни у план проведення жалобних заходів напередодні та в день 18 травня 2013 року, – говориться у листі на адресу Президента. – Звертаємося до Вас із проханням вжити заходів, спрямованих на відновлення діалогу та плідної співпраці органів державної влади України, виконавчої влади Криму з Меджлісом кримськотатарського народу, громадськими організаціями кримських татар, депутатським корпусом з числа кримських татар, обраних до Верховної Ради Криму та місцевих органів самоврядування.»
Комітет також висловив готовність провести своє виїзне засідання у Криму в разі, якщо конфліктну ситуацію не буде врегульовано.
«Кримські татари повинні знати, що вони не будуть залишені один на один із неадекватними діями місцевої влади, – додає перший заступник голови Комітету Андрій Шевченко. – Iґнорування Меджлісу виглядає або великою помилкою або свідомою провокацією, спрямованою на загострення ситуації в Криму.»
Комітет також запропонував Президенту розглянути можливість проведення в Україні міжнародного форуму з питань облаштування кримських татар.
НАТОМІСТЬ
Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов вважає, що Меджліс кримськотатарського народу знаходиться поза правовим полем України, тому він не має наміру працювати з ним, пише dt.ua.
«Меджліс – це структура, яка знаходиться не у правовому полі України. Я готовий спілкуватися з народним депутатом України Джемілєвим, з депутатом ВР Криму Чубаровим, але це слово (Меджліс) давайте заберемо», – сказав Могильов на прес-конференції за підсумками засідання Радміну АРК.
Щоправда через тиждень він дещо змінив риторику, заявивши на засіданні оргкомітету з проведення дня пам’яті жертв депортації, що цей день повинен не роз’єднувати, а консолідувати кримське суспільство, повідомив сайт уряду АРК.
Голова уряду автономії закликав усі громадські та політичні сили до конструктивного діалогу і наголосив, що в Криму немає підстав для дестабілізації міжнаціональної ситуації. «У пам’ять та з поваги до загиблих і постраждалих пропоную знайти консенсус і утриматися від взаємних звинувачень. Той, хто допустить образливі вислови стосовно співвітчизників, заслуговує засудження», – звернувся до членів оргкомітету Анатолій Могильов. У свою чергу від імені Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що ніхто з організаторів не зацікавлений у політизації траурних заходів.