Єдність у розмаїтті

«ХАЙТАРМА» ПРО ТРАГЕДІЮ ДЕПОРТАЦІЇ

Наприкінці вересня в Криму стартують зйомки художнього фільму «Хайтарма» («Повернення»), який розповідатиме про трагічну сторінку з життя кримських татар – сталінську депортацію 1944 р. В основу фільму буде покладено долю двічі Героя СРСР, льотчика-винищувача Амет-Хана Султана, який брав участь у визволенні Криму в складі 8-ї повітряної армії. У складі цієї ж армії він звільняв і Севастополь – 9 травня 1944 р. А 18 травня 1944 р. о 4-й ранку за наказом Сталіна почалася депортація кримських татар.

Про це в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» повідомив актор і режисер Ахтем Сейтаблаєв – зірка Київського театру на Лівому березі Дніпра, постановник фільмів «Темні води», «Операція Чегевара» та інших.

«Робоча назва фільму – «Хайтарма» (у перекладі з кримськотатарської – «Повернення»). Це парний танець чоловіків і жінкок, в якому і музична, і хореографічна частини мають свої повтори, «рондо». Як сказав режисер: «Для мене така назва – стислий зміст тієї чи іншої історії, адже не лише погане, але й хороше повертається».

Картина зніматиметься на приватні кошти – у держави ідея щодостворення такого фільму відгуку не знайшла. «Слава Богу, що знайшовся кримський татарин, який виявив бажання і хоче, щоб фільм відбувся», – зазначив Сейтаблаєв. – Мрію, аби фільм побачило якомога більше кримських татар, яких по світу живе чимало».

Кирилл ДАНИЛЬЧЕНКО
Мирослав МАРИНОВИЧ
Лиля БУДЖУРОВА
Виталий ПОРТНИКОВ
Вадим ФЕЛЬДМАН
Петро МАРУСЕНКО
Антон САВІДІ
Олена ДОНЕЦЬ