Єдність у розмаїтті

КРИМ: ХРОНІКА НЕНАВИСТІ

15 липня на площі Сімферополя біля центрального ринку спаплюжено портрет двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана. На обличчі знаменитого льотчика невідомі намалювали свастику.

Амет-Хан Султан (1920–1971) – двічі Герой Радянського Союзу, підполковник, заслужений льотчик-випробувач СРСР, лауреат Державної премії, учасник Великої Вітчизняної війни, льотчик-винищувач. Здійснив 603 бойових вильоти, збив особисто 30 і в складі групи – 19 літаків ворога. Після війни Амет- Хан Султан став льотчиком-випробувачем перших реактивних літаків МіГ-15, МіГ-17 і МіГ-19. Загинув у випробувальному польоті.

***

Як повідомив 31 липня сайт УНН, Центральним районним судом міста Сімферополя винесено вирок у кримінальній справі стосовно проросійського активіста із Севастополя Володимира Тюніна, обвинуваченого у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Суддя Сергій Деменок засудив Тюніна до 2,5 років позбавлення волі з випробувальним терміном в один рік, а також з позбавленням права обіймати посади керівника громадських організацій та об’єднань строком на 3 роки.

Кримінальну справу щодо керівника організації «Координаційна рада російських організацій Севастополя і Тавриди» В. Тюніна було заведено в лютому 2012 р. за некоректні висловлювання на адресу кримських татар.

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ