Єдність у розмаїтті

ЯКА МОВА Є ДЕРЖАВНОЮ В БЕРЕГОВІ?

Як повідомила «Українська правда», посилаючись на інформацію «Опори», кандидат у мери міста Берегово За­карпатської області Золтан Бабяк просить надрукувати за­прошення на вибори та самі бюлетені угорською мовою. 7 травня 2013 р. до Берегівської міської виборчої комісії надійшов відповідний лист від Бабяка, висунутого міською організацією Демократичної партії угорців України.

У своєму листі кандидат, зокрема, посилається на закон «Про засади державної мовної політики», а також рішення Берегівської міської ради, яке надає угорській мові статусу реґіональної в Берегові.

Однак, як зазначається у повідомленні, закон «Про вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, місь­ких, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів» встановлює, що «форма іменного за­прошення затверджується Центральною виборчою комісією», а «виборчі бюлетені друкуються державною мовою».

Оскільки пан Бабяк, підтриманий Партією реґіонів, пе­реміг таки на виборах, то слід чекати на нові мовні ініціа­тиви з його боку. Очевидно на берегівському, чи береґсась­кому рівні угорську вже бачать реґіонально-державною. І жодних заперечень від держави.

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ