Єдність у розмаїтті
Олександр КРИВЕНКО
50 років тому народився Олек­сандр Кривенко, легендарний ре­дактор і видавець 1980–90-х років. З цієї нагоди ми ще раз нагадуємо чи­тачам його про­грамний текст 20-річної давнини – «Марґінальна моя Україна»
Семен ГЛУЗМАН
Жесткая политизация зрителя украинским телевидением оче­видна. Все эти разные по уровню качества журналистики теле­визионные шоу сеют в благоприятной среде неуверенности вирус тревоги и ожидания зла.
Аґнєшка Ліхнеровіч, Зузанна Пєховіч, TokFM
Британський історик, автор відомих історичних бестселерів «Європа. Історія» та «Боже ігрище: історія Польщі», професор Лондонського університету Норман Дейвіс дав інтерв’ю польському радіо TokFM з приводу резолюцій до 70-річчя Волинської трагедії.
Тетяна Хорунжа
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про ви­знання масового знищення вірмен у 1915–1922 рр. в Осман­ській імперії ґеноцидом вірменського народу.
Адам МІХНІК, головний редактор польського видання Gazeta Wyborcza
Історія польсько-українських відносин сповнена не­справедливості, воєн, злочинів. Два народи боролися за свою свободу та незалежність, убачаючи у прагненнях іншої сторони ризики для себе.
Дмитро ПАВЛИЧКО, поет, громадський діяч, колишній посол України у Польщі
Сенат Польщі більшістю голосів ухвалив заяву до 70-річчя Волинської трагедії, де називає вбивства польського населення в часи Другої світової «етнічними чистками з елементами ґено­циду».
А Бабий Яр стоит и терпит, и Комитет работает, и жизнь течет, часто лишенная всяческого смыс­ла. Вот о смысле мы попытались поговорить с Семеном Глузманом и Виталием Нахмановичем.
Виталий ПОРТНИКОВ
Сегодня помпезность советского празднования окончательно вытеснила обычное человеческое воспоминание и сострадание.
Олександр РИБАЛКО
Святкування «панаїру» відбувається за будь-якої погоди, за будь-яких обставин, бо це духовне свято, це престольне свято, це традиція, яка передається з покоління у покоління, це традиція, яку так важливо збе­регти для нащадків, це традиція, якої свято дотримується місцева грецька громада.
Табір «Джерела толерантності» най­більша і, власне, найвідоміша подія в діяльності Конґресу. Але нею не обмежується його робота. Вона відбувається за кількома напрямами і є досить різноманітною.
Лев РУБИНШТЕЙН
Так что в самом по себе статусе «ино­странного агента» нет ничего предосуди­тельного. Как, кстати, ничего предосуди­тельного нет и в желтой звезде – мало ли чем человеку захочется украсить свой пиджак или блузку.
Тарас ПРОХАСЬКО
Зрозуміло, що можна не любити людей, коли чимось займаєшся. Але не можна, займаючись чимось, не поважати того ремесла, яким займаєшся. Бо ніщо не приводить до власної деградації швидше.
Катерина МОРО
Напередодні Дня захисту дітей, біля Департаменту у справах біженців та іноземців Державної міґраційної служби Украї­ни відбулася громадська акція «Гідне дитинство – для дітей-біженців».
Ольга СОЛОНАРЬ, «Немецкая волна»
В фильме «Станьте немцем» мы ви­дим людей с разными историями и моти­вами к изучению немецкого.
Богдана КОСТЮК
Придністров’я – справжнє перехрестя конфліктів і непо­розумінь. І що робити з цією уже звичною для реґіону бо­ротьбою номенклатур (молдовської проти придністровської і навпаки), культур (радянською проти модерної) і націо­нальних традицій (молдовської, української, російської, і всі одне проти одного), – ніхто достеменно не знає.
Михайло АЛАНДАРЕНКО, спеціально для «Форуму націй»
Придністровські прикордонники ретельно перевіряють документи, але оскільки ПМР ще не досягла світового визна­ння – і навряд чи колись досягне – вони не ставлять печаток в паспорти гостей свого благословенного краю.
Парламент Румунії переважною біль­шістю голосів вніс поправки до першої статті закону Румунії № 299 від 13 листопада 2007 р. «Про надання підтримки румунам закордоном», що мають викликати побоювання не лише громадськості, а й української влади...
Кандидат у мери міста Берегово За­карпатської області Золтан Бабяк просить надрукувати за­прошення на вибори та самі бюлетені угорською мовою
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ