Єдність у розмаїтті

КІЛЬКА СЛІВ ПРО АЗОВЦІВ, ЖИДОБАНДЕРІВЦІВ ТА АНТИСЕМІТІВ

Геннадій ДРУЗЕНКО

Сьогодні дивився, як бійці «Азова» евакуюють поранених і вивозять загиблих маріупольців і пригадав дискусію про антисемітизм Білецького та інших азовців, що відбулася в мене після інтерв’ю ВВС, в якому я стверджував, що «не знаю жодного справжнього неонациста в політиці». Отже, кілька тез в продовження тієї дискусії.

Нульова. Сподіваюсь, нікому не спаде на думку запідозрити мене в антисемітизмі. Принаймні в моєму улюбленому ПДМШ ім. Миколи Пирогова кількість «жидобандерівців» непропорційно велика: Eugeny Nayshtetik, Alexander Kuleshov, Sergei Frank та постійний наш спонсор і вірний друг Oleksandr Zheleznyak щонайменше...

Перша. Це правда, що ставлення до євреїв і ромів справді є лакмусовим папірцем демократії в будь-якій країні.

Друга. Це правда, що серед азовців не бракує тих, хто колись прилюдно сповідував відверто неонацистські ідеї. І це правда, що Білецький ніколи прилюдно не каявся у своїх колишніх поглядах. Але також правда, що ви сьогодні не знайдете відверто антисемітських чи неонацистських висловлювань ані на офіційній сторінці «Азова», ані в інтерв’ю Білецького за останні півроку.

Третя. Чи потрібно засуджувати антисемітизм та ксенофобію, від кого б вони не виходили? Так треба.

Четверта. Чи на часі пригадувати Білецькому та іншим азовцям, які своєю кров’ю поливають нашу і вашу свободу та незалежність, їхні минулі ультраправі вислови та переконання? Не на часі. Бо ті ж євреї у Маріуполі, який захищає і контролює «Азов», почуваються набагато безпечніше та захищеніше, аніж в ДНР чи ЛНР, які б давно узяли Марік не будь «Азова».

П’ята. Я глибоко переконаний, що наразі найефективніша боротьба з антисемітизмом в Україні полягає у захисті України українцями єврейського походження. Не важить, на фронті чи в тилу. І тому лікарі-євреї, що лікують імліцитних чи навіть експліцитних «нацистів» азовців, волонтери-євреї, що годують та одягають українських націоналістів, бійці-євреї, що проливають кров за волю України пліч-о-пліч з ДУК ПС, і є справжні та ефективні борці з антисемітизмом. Не певен, що професійні експерти, що за грантові гроші моніторять прояви антисемітизму, можуть потягатись з ними в ефективності.

Шосте. Те саме стосується ромів. Немає кращої стратеґії інтеґрації ромської громади в українське суспільство, аніж допомога Україні в тилу і на фронті.

Dixi. Тепер можна закидати мене тухлими європейськими яйцями та ліберально-демократичними помідорами... 

Facebook
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ