Єдність у розмаїтті

РОМСЬКІ СТУДІЇ ЗАПОЧАТКОВАНО В УЖГОРОДСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

30 січня 2015 року в приміщенні ректорату УжНУ відбулася знакова подія для наукової та громадської сфери Закарпаття – підписання договору про співпрацю між Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» та Закарпатським обласним молодіжним ромським об’єднанням «Романі черхень» (Ромська зірка).

Договір про співробітництво в сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної та іншої діяльності в рамках проекту від Міжнародного фонду «Відродження» щодо впровадження інтеґрованої сертифікатної програми «ромських студій» в УжНУ. підписали ректор УжНУ Володимир Смоланка та голова громадської організації «Романі черхень» Мирослав Горват.

Перед підписанням договору ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Для Європи не є новиною робота «ромських студій» – вони активно працюють в Чеській Республіці, Словаччині, Угорщині. Ми тільки розпочинаємо цей процес і хотілося б, щоб ці ромські студії стали потужним поштовхом до наукової роботи в нашому навчальному закладі. Ми цю роботу починаємо не з чистого листа, а обов’язково використаємо той досвід роботи ромських студій, який отримала свого часу Києво-Могилянська академія в Києві».

Мирослав Горват, голова громадської організації «Романі черхень» наголосив: «Сьогодні ми підписали договір, про який ми вели розмову з керівництвом університету впродовж останніх двох років. Це початок великого прориву у науковому дослідженні ромської етнічної меншини Закарпаття всієї України.

Університет має залучити до цієї роботи як наукових працівників, так і студентів, в тому числі з-поміж етнічних ромів. Нам дуже приємно, що університет іде нам назустріч і всіляко зацікавлений у тому, щоб «ромські студії» допомогли підняти загальний освітній і культурний рівень ромів, краще інтеґрувати ромів в українське суспільство. За це ми дуже вдячні. Але найголовніше те, що керівництво університету повірило в наші можливості».

Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ