Єдність у розмаїтті
Виклик, що його приготувала історія, украй суворий: або ми доведемо собі й іншим, що стали сильною нацією і здатні досягати великих цілей, – або капітулюємо як держава, здавшись на милість ворогам зовнішнім і внутрішнім.
Вищий виконавчий орган Курултаю (національного з’їзду) кримськотатарського народу – Меджліс кримськотатарського народу, – вирішив підтримати чинного президента України Петра Порошенка на майбутніх виборах глави Української держави.
Кирилл ДАИЛЬЧЕНКО
Хватит быть «вне политики». Проголосуйте и будьте готовы принять последствия. Это на сегодня тот минимум, который обязан сделать каждый человек, считающий себя гражданином Украины.
Мирослав МАРИНОВИЧ, правозахисник, член-засновник Української Ґельсінської групи, проректор УКУ
… Хай там як, але вільні вибори – велике завоювання народу, а тому визначатися нам усім треба. І що більше множиться число кандидатів, то чіткіше визріває рішення: я голосуватиму за Порошенка.
Лиля БУДЖУРОВА
Если бы такая же боль, мегатонны которой хранятся в истории каждой крымскотатарской семьи, имела силу динамита, море, черное от нашей беды, вышло бы из берегов, задрожали бы небеса и горы, содрогнулось бы все вокруг…
Виталий ПОРТНИКОВ
Книжку, конечно, можно изъять из школ. Но что делать с атмосферой ненависти, которой перенасыщен спертый воздух Крыма?
Вадим ФЕЛЬДМАН
Однажды, когда мне было лет десять, мой дед Яша подвел меня к большому фотопланшету, висевшему на стене нашей киевской квартиры, и с болью в голосе сказал, что это были его родители Хаим-Бер и Сурка Поляк, которые погибли в Бабьем Яру.
В інформаційному агентстві «UkrInform» Міністерство культури України представило довгоочікувану «Концепцію комплексної меморіалізації «Бабиного Яру». Цей, вкрай важливий, проект презентував особисто міністр культури Євген Нищук, а в заході взяли участь керівники Робочої групи, що його підготувала.
Петро МАРУСЕНКО
Відзначу з великою радістю, що вийшла книжка його щоденникових записів під промовистою назвою «Вічна туга за справжнім». Саме цей дар – прагнення до справжнього, до Істини, до Абсолюту вирізняє Сверстюка.
Перший том видання «Євген Сверстюк – Валерія Андрієвська. Листи в неволі» присвячений періоду з 1973 до 1978 року, коли Сверстюк відбував покарання в таборах у Пермській області. Другий том вийде незабаром. За цей період Євген Сверстюк і Валерія Андрієвська написали одне одному близько 600 листів.
Антон САВІДІ
Київське еллінське братство «Енотіта» спільно з громадською ініціативою «Остання адреса» відкрили меморіальну табличку «Остання адреса» на будинку по вулиці Рейтарській, 8б, де проживав грецький підданий Дімітріос Бердебес, репресований в ході «Грецької операції» НКВД.
Олена ДОНЕЦЬ, мистецтвознавець, молодший науковий співробітник відділу образотворчих мистецтв Національної бібліотеки України ім. В І. Вернадського
Радянські плакати минулого століття – це не пропагандистський мотлох і не історична хроніка, це паралельний світ ідеологічних міфів, фантазій і мрій.
Як ми сприймаємо «жіночий день» сьогодні? Чи потрібно його відзначати, якщо так – то як? І чому на Жіночий Марш за рівність, який проходить сьогодні в Києві, варто виходити всім, а не тільки дівчатам? Про це ми вирішили поговорити із чоловіками, яким відкликаються питання толерантності та рівних прав.
Мирослав МАРИНОВИЧ
Иосиф ЗИСЕЛЬС
Вячеслав ЛИХАЧЕВ
Олег РОСТОВЦЕВ
Віталій НАХМАНОВИЧ
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ
Володимир КУЛИК
Виталий ПОРТНИКОВ
Олег РОСТОВЦЕВ